САЩ остава начело в класирането по медали след 9-ия ден във Ванкувър

Monday, February 22, 2010

В 9-ия ден на Зимните олимпийски игри във Ванкувър Магдалена Найнер (Германия) завоюва своя втори златен медал в дисциплината биатлон на 12,5 км масов старт, а сънародничката й Зимоне Хаусвалд спечели бронза. В бобслея за двойки германците постигнаха двойна победа, което донесе четири медала за деня и изведе страната на 2-ро място в генералното класиране по медали на игрите. Алпиецът Боде Милър спечели първата си олимпийска титла, след като победи в суперкомбинацията. Сащ продължава да е начело на класацията по отличия. Скиорът Стефан Георгиев, единственият български участник в 9-ия ден, който се класира на последното, 34-то място в алпийската суперкомбинация.

Ето и класирането по медали след деветия ден на Зимните олимпийски игри във Ванкувър (50 от 86 състезания):

Още новини..

One Response to “САЩ остава начело в класирането по медали след 9-ия ден във Ванкувър”

1. [...] в класирането по медали след 9-ия ден във Ванкувър http://my-bg.info/sportni-novini/sasht-ostava…n-vankuvyr в Любими преди 48 секунди edno23.com Начало контакти [...]