Дейвид Бекъм аут за световното

Monday, March 15, 2010

Английската звезда на Милан Дейвид Бекъм се контузи много тежко при победата над Киево с 1:0. Контузията ще го извади от терените до края на сезона и със сигурност ще го лиши от участие на световното първенство през лятото в ЮАР. Халфът се контузи минути преди края сам в центъра на терена на „Сан Сиро” и веднага напусна терена на един крак. На излизане 34-годишният футболист плачеше и се обръщаше към наставника Леонардо: „Скъсах”. След първоначалните прегледи се оказа, че бившият играч на Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид, е разкъсал ахилесово сухожилие и утре ще пътува за Финландия. Там ще бъде подложен на хирургическа намеса при най-добрият специалист в света.

Трудно е да се каже все още колко ще продължи възстановяването на халфа, но минималния срок е между четири и пет месеца. Бекъм мечтаеше да завърши кариерата си в националния отбор на Англия с участие на световното първенство и именно това бе причината да дойде под наем в Милан от Лос Анджелис Галакси за 6 месеца.

Фабио Капело, селекционерът на Англия бе заявил на Бекъм, че има шанс да бъде част от 23-та играчи на Англия, само ако играе в сериозно първенство и голям отбор. Интересното е, че тази вечер Дейвид Бекъм първо получи тежък удар в лицето от противников играч, който ще му остави белег от няколко сантиметра, а минути преди контузията пропусна сам срещу вратаря да вкара победния гол. „Росонерите” победиха с минималното 1:0 гостите от Киево с гол на Зеедорф в 90-та минута. С 3-те точки Милан доближи Интер само на 1 точка.

Още новини..

One Response to “Дейвид Бекъм аут за световното”

1. [...] Бекъм аут за световното http://my-bg.info/sportni-novini/deivid-bekam-aut-svetovnoto в Любими преди 1 минута edno23.com Начало контакти [...]