БК Левски започна с победа в Балканската лига

Sunday, October 11, 2009

БК Левски

БК Левски

БК Левски успя да победи македонския Фени Индъстриз (Кавадарци) с 90:88 в първата среща от второто издание на Балканската лига по баскетбол, която се игра в зала “Универсиада”, предаде репортер на БГНЕС.
Възпитаниците на Константин Папазов губеха след края на първата четвъртина с 21:25, но успяха да обърнат нещата в своя полза и на полувремето водеха с 47:43. Третата четвъртина обаче отново бе за гостите – 19:23 и резултатът след нея бе 66:66. Левски успя все пак да спечели драматичен успех над македонския тим с 90:88. Най-добре за “сините” се представи Стефан Георгиев, който реализира 20 точки. 19 точки вкара Аарън Харпър, а 14 добави Асен Великов. Най-добър за македонците бе Слободан Михайловски, който вкара 18 точки, а Огнен Стояновски и Владимир Попович се отчетоха с по 16 точки.